Орнітологічна екскурсія у каньйон річки Смотрич

5
(1)

До проєкту «Збережемо орнітофауну рідного краю» долучилися вихованці гуртків «Юні акваріумісти», «Природа рідного краю» (керівники гуртків Богомолова О.А. та Журавель Н.І), учні ліцею №8 (класний керівник Кальчук О.О.).
Екскурсія по вивченню орнітофауни проходила по каньйону річки Смотрич – геологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення в Україні.
Смотрицький каньйон – це глибока вузька долина річки Смотрич зі стрімкими схилами, що сягають висоти 50 м та унікальними виходами на поверхню силурійських вапняків. Утворений течією річки крізь товщу Товтр (залишки прадавніх коралових рифів у вигляді гостро виступаючих пагорбів). В межах каньйону є постійні та сезоні водоспади.
Через ущелину перекинуто декілька мостів, у тому числі Новопланівський міст, який окрім прямого з’єднання берегів для пішохідного перетину урвища має ще і мотузкові переправи.
На екскурсії діти дізнались, що каньйон має важливе значення у флористичному відношенні. Флора ущелини та її схилів налічує понад 350 видів рослин.
На крутосхилах збереглися чимало видів надзвичайно рідкісних рослин, занесених до Червоної книги України. Найціннішою з них є третинний реліктовий ендемік-шиверекія Подільська, яка в Україні росте лише у десяти місцях.
За допомогою оптичних приладів спостерігали за багатою орнітофауною, яка налічує понад 100 видів птахів, що належать до 15 рядів.
Діти бачили сойку, припутня, сороку, зозулю, плиску та інших птахів. Також в каньйоні зустрічається хижий птах боривітер звичайний.
Орнітологічна екскурсія по каньйону річки Смотрич пройшла цікаво та захоплююче. Вихованці отримали масу вражень.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Залишити відповідь