Павич звичайний (індійський)

Павич вважається найкрасивішою птахом у світі, а хвіст павича має надзвичайну красу. Павич звичайний (Pavo cristatus), або індійський павич, є найчисленнішим видом павичів, відноситься до загону курообразних, сімейству Фазанові, роду павичі.
Хоча індійські павичі є представниками загону курячих, доведено, що цей вид генетично ближчі до індички (Meleagris gallopavo), ніж до курки (Gallus gallus).
У звичайних павичів довга граціозна шия і маленька голова з невеликим чубчиком: у самців чубчик синій, а у самок бурий, під колір оперення. Голос павича різкий і не дуже приємний. Довжина тіла павича самця сягає 100-125 см, довжина хвоста – 40-50 см, при цьому довжина криють пір’я надхвостья дорівнює 120-160 см. Вага павича самця становить 4 – 4,25 кг. В оперенні цієї красивої птиці присутні найрізноманітніші кольори: спина зелена, голова, частина грудей і шия сині, низ тіла чорний. Самка павича індійського дрібніше і має більш скромний, коричневе забарвлення.


Хвіст павича

Буяння фарб оперення і розкішний веєроподібними глазчатий хвіст створили павичеві імідж найкрасивішої птиці в світі. Цікаво, що такими прекрасними хвостами можуть похвалитися тільки самці, самкам цього виду пощастило менше. Їх оперення НЕ пахне фарбами, а складається лише з сірувато-бурих тонів. Орнітологи називають це статевим диморфізму.

Виявляється, те, що ми називаємо хвостом павича – насправді не що інше, як пір’я надхвостья. Вся справа в зростанні і розташуванні пера. Більш короткі пір’я накривають довші, що досягають півтора метрів в довжину. Перо складається з рідкісних ниткоподібних волокон з яскравим «вічком» на кінці.

Де живуть павичі?

Звичайний (індійський) павич мешкає в Шрі-Ланці, Індії, Пакистані, Бангладеш та Непалі, а також в еколого-натуралістичному відділі ПНВО.
Керівник гуртка Воронюк В.О., підготував відео  про павича звичайного.
Приємного перегляду!


Залиште перший коментар

Залишити коментар