Правила безпеки дітей

Нагадуємо вам про 5 СТОП-правил, дотримання яких допоможе вашій дитині захистити себе.

В цій публікації ви можете знайти мультфільми, які допоможуть дитині запам’ятати ці правила і зробити їхнє вивчення цікавим.

СТОП-НЕЗНАЙОМЕЦЬ

Не можна відрізнити хорошу людину від злочинця за зовнішністю. Дитина має знати, що не можна погоджуватися на будь-які пропозиції незнайомців, розповідати про себе незнайомцям. Мультфільм про безпечну поведінку з незнайомцями для дітей.СТОП-ДОТИК

Тіло дитини належить лише їй. Не всі дотики безпечні! Дитина повинна не боятися говорити «НІ» у тих ситуаціях, через які їй незручно чи які лякають.
Щоб почати розмову про це правило, подивіться разом з дитиною мультфільм “Безпечні та Небезпечні дотики”.СТОП-СЕКРЕТ

Розкажіть дитині, що секрети бувають хороші і погані. Якщо секрет викликає страх, сум чи сором, то це поганий секрет. Такий секрет шкодить дитині і вона не повинна його зберігати. А має розказати дорослій людині, якій довіряє.
Для розмови з дитиною можете використати мультфільм “Розкажи дорослому”.СТОП-СТРАХ

Дитина має знати, що не потрібно боятися розповідати про ситуації, які викликають в неї страх чи дискомфорт. Поясніть дитині, що вона може звернутися до вас будь-коли за допомогою, і ви підтримаєте її.
Мультфільм “Кричи. Біжи. Розкажи” про те, як діяти у небезпечних ситуаціях.СТОП-ФОТО

Дитина має знати, що не можна надсилати свої інтимні фото чи відео, розміщувати свою особисту інформацію в соціальних мережах. Дитина має розуміти, що все, що вона відправляє в мережі Інтернет – залишиться там назавжди.