5
(1)

Сьогодні виповнюється 104 роки від однією з багатьох героїчних сторінок українського народу—бою під Крутами. Бій між 4-тисячним підрозділом російських військ і до 520 вояків—київських курсантів(студентів) і козаків. Росіяни мали десятикратну перевагу,як в живій силі так і в зброї, але це не завадило оборонцям України виконати свою задачу.
Бій під Крутами тривав близько 6 годин. Коли для відступу зібрались всі підрозділи виявилось, що загубилась чота студентів ( 30 осіб).
Відступаючи в сутінках, студенти втратили орієнтир та вийшли прямо на станцію Крути, вже зайняту червоними. Червоний командир Єгор Попов, розлючений значними втратами з боку радянських військ (близько 300 осіб), наказав ліквідувати полонених.


Зі 27-ми студентів спочатку знущалися, а потім розстріляли. Учень 7-го класу Григорій Піпський зі Старосамбірщини перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна», і решта студентів підтримали спів.
Бій був успішним для України—це надовго затримало ворога.

Бій під Крутами — символ стійкості, патріотизму та героїзму української молоді у боротьбі за незалежність. А сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України.
Пропонуємо відео 24 каналу про те як усе відбувалося.


Нагадаємо, що керівники гуртків ПНВО в режимі онлайн конференції дізнались про хід та наслідки бою під Крутами.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь