0
(0)

29 грудня 1992 року вступила в силу Конвенція про біологічне різноманіття, затверджена на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документа. Починаючи з 1994 року і до 2000 року Міжнародний день біорізноманіття відзначався саме в цей день.
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity) 22 травня. Цьогоріч – 20-ті роковини відзначення Дня біорізноманіття 22 травня.
Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття – привернути увагу громадськості до проблеми необоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни. Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60 % екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі роки можуть погіршитися.
Щорічно Генеральний секретар ООН готує посланння до широкої громадськості з нагоди цього Дня, а саме свято кожного року проходить під певною, екологічно актуальною темою. В різні роки серед таких тем були: «Біорізноманіття та боротьба зі злиднями – виклики для сталого розвитку»; «Біорізноманіття: страхування життя в нашому мінливому світі»; «Зміни клімату та біологічне різноманіття»; «Загарбницькі чужі види»; «Біорізноманіття лісів»; «Вода і біорізноманіття»; «Біорізноманіття островів»; «Актуалізація тематики біорізноманіття, підтримання життя людей та їх джерел існування»; «Біорізноманіття та сталий туризм»; «Наше біорізноманіття, наше продовольство, наше здоров’я»; «Природа – джерело наших рішень» («Наші рішення в природі») тощо.
Тематика цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття «Ми-частина рішення» спрямована на покращення розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження та є продовженням минулорічної теми «Наші рішення-в природі».
Щорічне відзначення цього Дня – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність людства за цю дорогоцінну спадщину для нинішніх та прийдешніх поколінь.
Згадаймо разом про роль біорізноманіття на сучасному етапі розвитку цивілізації та діймо згуртовано й активно для захисту довкілля!
Бережіть природу і будьте здорові!


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь