Exif_JPEG_420
0
(0)

Традиційно прийнято відзначати День бабака 2 лютого. Вважають, що саме сьогодні за поведінкою цього гризуна можна визначити, як швидко прийде весна і якою буде її тривалість.
Відзначання Дня бабака відбуваються 2 лютого у місті Панксатоні, де й було започатковано це свято. Рано-вранці на Індичу Гірку (місце, де живе пухнастий гризун) приходять чоловіки в смокінгах і циліндрах – це члени Клубу бабака. Один із них має здійснити головний обряд – розбудити бабака й витягти його з нірки, аби той спрогнозував, коли настане весна. Щороку у Панксатоні відбуваються святкові заходи, з приводу пробудження бабака, які збирають багато туристів, охочих подивитись на маленького метеоролога.
В Україні прийнято чекати пробудження бабака від зимової сплячки у день святої Явдохи, який відзначають 14 березня. У цей час бабак вилазить зі своєї нірки, свистить три рази, а потім лягає на другий бік і знову впадає у сплячку аж до Благовіщення. Тому, у народі склався звичай виходити в поле, особливо в степовій Україні, щоб почути той посвист.
Люди помітили, якщо день видавався хмарним і сірим, а бабак вилазив із нори, не бачив своєї тіні і не вертався назад у свою домівку, то весна буде ранньою. Якщо ж гризун бачить свою тінь і лізе спати в нору, то це означає, що слід чекати морозних тижнів й прихід весни затягнеться.
Вихованці гуртка «Природи рідного краю» разом керівником Воронюком В. О. створили усний журнал до дня бабака та намалювали малюнки.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь