5
(1)

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day)

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» – такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й культури з 23 країн світу. У травні 1971 року екологічно стурбована спільнота почала свою безпрецедентну боротьбу із забрудненням навколишнього природного середовища.
Ця дата – одна з найважливіших подій екологічного календаря – була започаткована Генеральною асамблеєю ООН на 27-й сесії 15 грудня 1972 року і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу. Враховуючи масштаби проблеми та важливість їх вирішення, у структурі ООН була створена нова організація – Програма ООН з навколишнього середовища, під егідою якої і відзначається ця екологічна дата.
Охорона навколишнього природного середовища – нова форма взаємодії людини і природи, яка являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонійну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діяльність екологічних співтовариств в ім’я сучасних і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації.
Всесвітній день охорони довкілля є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дїї. Він має на меті принести людський чинник у вирішення питання охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, стимулювати розуміння того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади, роз’яснювати корисність партнерських відносин, щоб в усіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.
Заходи до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища проводяться у більшості країн світу як на державному рівні, так і на рівні громадських організацій, колективів навчальних закладів, шкіл.
Це насправді «народна подія», що супроводжується вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, іграми, квестами, конкурсами творів і плакатів у школах, посадкою дерев, а також кампаніями з рециркуляції відходів і прибирання території.
06 червня на території відділу ЕНЦУМ керівниками гуртків було проведено квест-гру «Бережи довкілля» для учнів НВК 14. Метою гри було нагадати про страшні екологічні катастрофи та задуматись над тим, що можеш зробити у вирішені екологічних проблем, поборовши байдужість у собі.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь