5
(1)

Чи знали ви, що наше місто тісно пов’язане із всесвітньо відомим різдвяним хітом «Щедриком»? Адже виявляється, що саме з Кам’янця-Подільського вирушила у світове турне знаменита Українська народна капела, в репертуарі якої чільне місце посідала відома тепер усьому світу щедрівка Миколи Леонтовича «Щедрик». Про це та інші надзвичайно цікаві історичні факти відомого різдвяного твору дізнались вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» (кер. Мисько В.З.) під час презентації проєкту «Кам’янецькі ноти і крила «Щедрика». Проєкт присвячений 100-річчю прем’єри «Щедрика» у США та 145-річчю від дня народження Миколи Леонтовича.
На зустрічі відомий колекціонер Анатолій Паладійчук захопливо розповів дітям про особливості колекціонування листівок, партитур, музичних платівок, журналів, фотографій, які відображають різдвяний колорит та Народну капелу диригента Олександра Кошиця.
Насамкінець справжнє захоплення у всіх присутніх викликало звучання унікальної платівки із записом «Щедрика» на справжньому грамофоні американського виробництва сторічної давнини.
Унікальна платівка, цікава розповідь, незабутня зустріч. Хай наш Щедрик лунає по всьому світу дзвінко та багатоголосо!
Все буде Україна!


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь