5
(4)

В рамках виконання дослідницького проєкту Всеукраїнського конкурсу школярів та учнівської молоді «Вчимось заповідувати» вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» (кер. Мисько В.З.) досліджували розвиток рідкісного дерева – Церциса європейського. Цей вид дерева в народі більш відоме під назвою – Іудове дерево.
Під час наукової розвідки від керівника гуртка юні дослідники дізнались про походження дерева, його Батьківщину та основні ботанічні характеристики. Дослідження юними науковцями проводилось протягом усього вегетативного періоду – від березня до листопада.
Також діти дізнались, що саме через рожево-фіолетовий колір пелюсток, це дерево має ще іншу назву – багряник. Поряд із яскравими квітами – ніжні листочки у формі серця світло-зеленого кольору. Квіти мають ніжний аромат і приваблюють різноманітних комах, зокрема, бджіл. Тож церцис відноситься до цінних рослин-медоносів.
Церцис вважається одним з найказковіших дерев і чагарників, завдяки своєму незвичайному цвітінню, яке зачаровує своєю красою та дивовижним декоративно-листяним покривом. Тому такі рідкісні дерева цілком заслуговують на увагу та охорону.
Основним завданням наукової роботи було донести інформацію про цей цікавий вид дерева на теренах нашого міста науковцям, краєзнавцям, вчителям біології, географії, екології та зберегти його для майбутніх поколінь.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 4

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь