0
(0)

Далеко не всі знають, чим прикрашали свої оселі наші пращури до того часу, як головна красуня ялинка завоювала головну роль на новорічному святі.
24 грудня 2020 року Гламозда Наталія Володимирівна провела майстер-клас “Виготовлення різдвяного павука з соломи”. Це один із цікавих народних звичаїв – прикрашання осель підвісними декоративними конструкціями, які називають павуками і які є давнім зразком народного соломоплетіння. В чарівних конструкціях використано таку властивість соломи, як легкість. Зібрані з десятків, а то й сотень солом’яних трубочок “павуки” майже невагомі.
У багатьох словянських народів “павуки” стали традиційними новорічними та різдвяними прикрасами домівок. Ось як описує той звичай прикрашання осель “павуками” український етнограф Василь Скуратівський:
– Перед різдвяними святами для дівчат завжди вистачало клопотів. Опріч малюнкових гуртів, до яких вони готувалися, потрібно було наготувати і домашніх прикрас -дідуха “павуків” та “їжаків”. Переважно це робили на Гната- 2 січня. Таємно зібравшись, щоб не заважали хлопці, дівчата нарізали різних розмірів соломинки, нанизували їх на нитки і формували з них різноманітні квадратики й кубики.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь