5
(3)

У Кам’янець-Подільському позашкільному навчально-виховному об‘єднанні, в еколого-натуралістичному відділі, відкрили інтеграційний простір для місцевих та внутрішньо переміщених дітей і дорослих. Простір створили за гроші агенства Організації Об’єднаних націй в справах біженців та за кошти міського бюджету, розповідає регіональна координаторка благодійного фонду “Рокада” в області Тетяна Сич.
Керівник орнітологічного гуртка Кам’янець-Подільського еколого-натуралістичного відділу позашкільного навчально-виховного об‘єднання Оксана Трояновська кладе в долоні дітей пташенят папужок. Каже, що діти, які пережили жахи війни чи окупації, уникають спілкування з людьми, але охоче граються з тваринами, яких тут багато. І такий контакт їм на користь.
“Дитина прийшла сумна, а потім помічаєш як вона гладить тваринку, і в неї з’являється усмішка. Діти спочатку з людьми не йдуть на контакт, вони знаходять свого улюбленця: хтось папугу, хтось морську свинку, хтось кролика”, — пояснює Оксана Трояновська.


Місце, де можна погодувати віслюка чи лебедя, погладити кролика, поспостерігати за рибками й черепахами, відвідують місцеві діти й внутрішньо переміщені. І саме це було умовою агентства ООН у справах біженців у проєкті створення безпечного інтеграційного простору, розповідає регіональна координаторка благодійного фонду “Рокада” в області Тетяна Сич.
“Подібні інтеграційні простори ми відкриваємо в тих громадах, де є велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які потребують підтримки для їхньої інтеграції в приймаючу громаду. Якщо потрібно попрацювати або поспілкуватися з психологом, будуть організовані такі заходи. Якщо людина хоче побути наодинці з природою, тут також є така можливість. Якщо людина хоче поєднати зв’язок з природою та сучасними технологіями, тут завдяки сучасному обладнанню теж буде така нагода”, — розповідає Тетяна Сич.
У позашкільному закладі й до цього діяли гуртки, які відвідували близько трьох тисяч дітей, та інтеграційний простір, який розташовується у трьох залах, привабить сюди ще більше відвідувачів, каже директорка закладу Наталія Ілаш.

“Змінилося все кардинально. Обладнані тренінгова, розвантажувальна, ігрова кімнати, де дітки зможуть займатися й отримувати психологічну допомогу”, — пояснює Наталія Ілаш.
Інтеграційний простір створювали майже чотири місяці та витратили на оснащення їх сучасною ігровою технікою півтора мільйона гривень, розповідає Тетяна Сич.

“Вартість цього проєкту — півтора мільйона гривень. Це проєкт, який підтриманий агенцією ООН в справах біженців, а “Рокада” є виконавчим партнером. Тобто, ми займались імплементацією цього проєкту”, — каже регіональна координаторка благодійного фонду.
Капітальний ремонт приміщення під інтеграційний простір зробили за кошти з міського бюджету, розповідає Кам’янець-Подільський міський голова Михайло Посітко.

“Сума виділених коштів з міського бюджету склала близько 200 тисяч гривень, але ми долучали також відповідні роботи нашим працівникам”, — розповів Михайло Посітко.
З його слів, на цьому проєкті співпраця з благодійниками не завершується — про що на відкритті інтеграційного простору Михайло Посітко та Тетяна Сич підписали меморандум.

За матеріалами “СУСПІЛЬНЕ МЕДІА”.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 3

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь