0
(0)

Однією із найбільш незвичайних природоохоронних дат є Ніч кажанів.
З 1997 року це загальноєвропейська природоохоронна акція, в якій беруть участь всі країни, що є сторонами Угоди про збереження кажанів у Європі – EUROBATs (діє з 1991 року, ратифікована ВРУ 19 травня 1999 року).
Мета угоди – узгодження дій, розроблення і провадження європейськими державами спільних заходів щодо збереження кажанів та місць їх перебування. Одним із пріоритетів діяльності в рамках Угоди є підвищення екологічної свідомості населення стосовно важливості збереження кажанів.
Кажани – дивовижні ссавці, які завдяки своїй будові оволоділи мистецтвом польоту. Вони ведуть нічний спосіб життя, їх зір пристосований тільки до темряви. Зате у кажанів чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолокації, якою також наділені дельфіни.
Всі види кажанів, що мешкають в Україні і загалом Європі – комахоїдні тварини.
Багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Проблема особливо загострилася в останні десятиліття, це пов’язано з вирубкою дуплистих дерев (саме в дуплах більшість цих звірків знаходить притулок), із застосуванням різних отрутохімікатів (кажани гинуть, наївшись «отруєних» комах) і переслідуванням з боку людини – через елементарне незнання та забобони.
Проведення в Україні ночі кажанів є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони.

У рамках відзначення ночі кажанів під керівництвом керівника гуртка “Ляльковий театр” Гламозди Н.В. провели інтерактивну гру “Цікаві факти про кажанів” . У заході взяли участь вихованці школи №7.За активну участь нагородженні дипломом від Національного природного парку “Подільські товтри”.

За матеріалами блогу керівника гуртка Гламозди Н.В.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь