5
(3)

08 лютого ПНВО в режимі онлайн-зустрічі, відбулося засідання методичного об’єднання керівників гуртків туристсько-краєзнавчого відділу, відповідно до плану роботи.
Розпочала роботу засідання методист ПНВО Повар О.В. з темою «Тиждень педагогічної майстерності педагогів, що атестуються. Підготовка до атестації. Про досвід роботи над індивідуальними науково-методичними проблемами педагогів, що атестуються».
У своєму виступі вона розкрила суть атестації, як вона відбувається, яку необхідно підготувати документацію. Також було наголошено на труднощах, які можуть виникнути у педагогів під час підготовки до атестації, а саме: як створити та чим наповняти портфоліо, які ресурси можна використати. Було запропоновано до використання Google Sites та продемонстровано приклади готових портфоліо.
Друге питання «Компетентнісно спрямована позашкільна освіта, принципи та шляхи національно-патріотичного виховання учнів в умовах НУШ» підготувала керівник гуртка-методист Галецька Н.К., яка відповідальна за всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»). Наталя Галецька звернула увагу на виховання нових поколінь України у дусі відданості Батьківщині та її народу на основі відродження національних і загальнолюдських духовних і моральних цінностей. Виховання у молоді глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовку молоді до творчої праці.
Третє питання «Сучасні інноваційні технології в позашкільній освіті» підготувала методист Повар О.В. Сучасним дітям належить жити, вчитися і працювати у світі, для якого вміння використовувати ІКТ – це визначальна складова життєвого успіху. Важливою запорукою ефективного та цікавого освітнього процесу є створення такого позашкільного закладу, в якому хочеться вчитися, де здійснюється мотивація до навчання та розвитку, панує атмосфера взаємоповаги до вихованців та керівників гуртків. Інноваційні технології швидко увійшли в усі галузі нашого життя. Ідея втілення інноваційних технологій в навчання передбачає досягнення мети високоякісної освіти, тобто освіти конкурентоздатної, спроможної забезпечити кожній дитині умови для самостійного досягнення тієї чи іншої цілі, творчого самоутвердження у різних соціальних сферах.
Для ефективного використання в навчальному процесі сучасних інформаційно-комунікаційних технологій педагог повинен володіти певними специфічними вміннями:
• застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології в підготовці, аналізі, коригуванні навчального процесу, управлінні навчальним процесом і навчально-пізнавальною діяльністю учнів;
• добирати найраціональніші методи і засоби навчання, враховувати індивідуальні особливості дітей, їх нахили і здібності;
• ефективно поєднувати традиційні методичні системи навчання із новими інформаційно-комунікаційними технологіями.
Варто зазначити, що робота методичного об’єднання керівників гуртків дає змогу обмінятись досвідом та почерпнути нові знання, підвищувати кваліфікацію та професійну майстерність кожного педагогічного працівника, розвивати його творчий потенціал, досягти позитивних результатів навчально-виховного процесу. Постійно здійснюється надання допомоги керівникам гуртків ПНВО щодо підготовки та проведення теоретичних і практичних занять, написання пошуково-дослідницьких робіт з туристсько-краєзнавчої тематики; оформлення фото-, відеозвітів про проведені заходів (семінари, конкурси, сходження, змагання, конференції).
Педагоги відділу активно долучилися до обговорення.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 3

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь