5
(4)

Синиця – одна з найвідоміших птахів в нашій країні. Свою назву вона отримала не через колір пір’я на спині, як думають багато хто, а завдяки співу, що нагадує звучання дзвіночка: “Зінь-Зінь”. Синиці зазвичай селяться ближче до домівок людей, хоча і не люблять тісних контактів з людьми, вважаючи за краще триматися на відстані і їжу брати з годівниці, а не з рук. В середині листопада відзначається Синиччин день – час, коли ці птахи, як і інші “зимуючі” види, прилітають до нас з настанням холодів.

Коли відзначається

Синички день відзначається 12 листопада. Офіційно цей день був затверджений в якості екологічного свята кілька років тому, хоча в народі традиції дотримувалися багато років. По суті, свято стало їх сучасним переосмисленням.

Історія свята

У наших предків існувало повір’я, що саме 12 листопада зимуючі птахи прилітають в міста і села. У цей день дорослі чинили старі пташині годівниці і вішали нові, а діти годували птахів.

В давнину люди вірили, що синиці приносять у дім щастя, тому цих яскравих пташок намагалися заманити, розміщуючи поряд з будинками годівниці, а на дерева розвішували мотузочки з шматочками сала.

Наші вихованці гуртків «Природа рідного краю», (кер. Мисько В.З.), «Юні флористи» (кер. Богомолова О.А.) та вартівці долучились до свята та було проведено:

– бесіди “Як допомогти синичкам перезимувати зиму”, “Птичка синичка-птичка невеличка”, “Синичка маленька, синичка гарненька”, «Яка синичка?»;

– заняття з аплікації:  “Синичка-невеличка”;

– дидактична гра “Чиє пір’ячко?”;

– конструювання “Будиночок для синички”:.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 4

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь