5
(3)

Зараз у світі використовується більше 180 валют. Сучасні гроші багатьох країн світу і арена реалізації творчості художників, і відображення природи, історії, культури різних країн, форм політичного устрою.
Багато монет і банкнот мають ще й мистецьку цінність, над їхнім дизайном працюють справжні майстри, тому зовнішній їх вигляд викликає справжнє естетичне задоволення.
Чільне місце серед грошових знаків світу займає і Україна. Зокрема, нещодавно стало відомо про те що дві наші монети отримали найвищі міжнародні нагороди – своєрідний нумізматичний «Оскар». Це пам’ятні монети НБУ 2021 року: присвячені 30-річному ювілею нашої держави та Дню Конституції. Свого часу банкнота номіналом 200 грн. також вважалась однією із найкрасивіших у світі. Про це та інші, не менш цікаві факти, на занятті «Українські гроші: природа, люди, культура» дізнались маленькі вихованці гуртка «Природа рідного краю» (кер. Мисько В.З.).
Виявляється, що на багатьох українських монетах можна зустріти зображення тварин і рослин з Червоної книги, відомих особистостей (письменників, вчених, митців, спортсменів, громадських діячів, лікарів та інших), знакових історичних подій, визначних історико-культурних пам’яток.
На занятті гуртківці могли власноруч познайомитись із деякими монетами та банкнотами вживу. Кульмінаційним моментом стало знайомство із монетою 2022 року, яка присвячена українській пісні, що стала справжнім світовим хітом «Ой, у лузі червона калина похилилася…». На завершення, діти дружно заспівали цю, уже без сумніву, легендарну пісню.
Браво діти, браво наше майбутнє, браво наші патріоти!
Все буде Україна!


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 3

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь