0
(0)

Впродовж багатьох років в Музеї хліба екологічного відділу ПНВО, з метою ознайомлення гуртківців з давніми народними звичаями, виховання поваги та любові до традицій рідного народу, до української народної пісні, інтересу до вивчення минулого рідного краю, керівники гуртків, проводять виховні заходи.
Керівник гуртків Гламозда Н.В. та гуртківці “Екотеатру” відтворили одне iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди це було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія.
Це свято вважається днем пам’яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.За церковними легендами святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест i сказав: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Згодом там, де він установив хрест, було споруджено Андріївську церкву.
Цікава розповідь керівника про звичаї та обряди доповнилась обрядами ворожіння й кусання калити.
Зі слів керівника гуртка “3 давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Нехай оживе одне із сторінок молодості наших матерів і бабусь”.
Завершились вечорниці пригощанням усіх учасників смачними домашніми українськими варениками. Ось тут-то не обійшлося без сюрпризів. У окремих варениках смачна капуста чи картопля були замінені на гіркий перець чи сіль. Але ті учасники свята, кому вони дістались, ще більше жартували та раділи. Усе пройшло чудово. Було дуже цікаво, усі залишилися задоволеними.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь