0
(0)

З 1 жовтня 1930 року веде своє літочислення Кам’янець-Подільський ботанічний сад. У роки Другої світової війни колекція саду знаходилась під загрозою вивезення до Німеччини, але на щастя залишилась практично непошкодженою.
В липні 1996 року ботанічний сад передано до Подільського державного аграрно-технічного університету як «Пам’ятку природи загальнодержавного значення». Сьогодні кількість рослин сягає 2,8 тисячі видів і форм.
11.04. 2024 року вихованці гуртка «Природа рідного краю» (керівник гуртка Тетяна Недря) здійснили екскурсію в царину флори – Кам’янець-Подільський ботанічний сад.
У Кам’янець-Подільському ботанічному саду діти побачили чимало рідкісних та цікавих рослин. Серед них схожий на ялинку тис ягідний, який занесений до європейської Червоної книги, Це хвойна рослина, яка може жити до 4 тисяч років. Її місце походження – Далекий Схід. У неї дуже міцна деревина, яка не гниє в землі, а кам’яніє, тому її ще називають «Негній дерево». Ще одна рідкісна рослина, яка є у ботанічному саду – це китайська метасеквоя. Цей вид вважався зниклим і був описаний в літературі тільки за викопаними рештками у 1944 році. Але на початку 50-х років минулого століття два китайця, місцеві жителі, заблукали у горах, і на маленькій площі знайшли 800-річні екземпляри метасеквої. В 1952 році насіння потрапило до Європи, і вона вже стала розповсюджуватися по ботанічним садам. Батьківщиною цієї рослини є Середня Азія, там вона добре росте, у наших широтах, без належних умов, вона б не перезимувала.
А ще побачили гінкго дволопатеве з Китаю. Гінкго – це єдиний представник класу гінкгових, які збереглися на планеті з часів динозаврів. Його так і називають – динозавром рослинного світу. На території ботанічного саду є дев’ять особин гінкго. Діти відвідали теплиці, де дивувались височенним, рідкісним пальмам.
Милувалися великою кількістю первоцвітів, які наповнюють повітря ароматами весни.
Дякуємо ЗСУ за можливість відчути красу весни та нашої Батьківщини!


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь