0
(0)

З 13 по 16 липня 2017 року юні миротворці м. Кам’янця-Подільського здійснили цікаву мандрівку у м. Київ, де за запрошенням Всеукраїнської спілки ветеранів війни та Всеукраїнської спілки миротворців (СУМО), прийняли участь у Першому міжнародному форумі ветеранів-миротворців «Ветерани-миротворці за мир та взаєморозуміння. Київ 2017», присвяченому 25-й річниці участі України в миротворчих операціях ООН. Діти є вихованцями гуртків національно-патріотичного виховання «Юні миротворці» та «Джура» позашкільного навчально-виховного об’єднання управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради.
Перша миротворча місія України розпочалася 15 липня 1992 року у колишній Югославії. Тоді близько сорока українських миротворців приземлились у місті Сараєво із двома літаками ІЛ-76. З 1992 року понад 42 тисячі українських військовослужбовців та співробітників МВС взяли участь у 25-ти міжнародних операціях ООН з підтримання миру і безпеки. У них за цей час загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України.
Сьогодні 423 українці працюють у 5 миротворчих місіях ООН: MONUSCO, UNFICYP, UNMIK, UNMIL, UNMISS.
Саме цей день 15 липня було визначено постановою Верховної Ради України як День українського миротворця, що святкують на державному рівні.
14 липня 2017 року в Національному музеї історії України у Другій Світовій війні розпочав свою роботу Перший міжнародний форум ветеранів-миротворців «Ветерани-миротворці за мир та взаєморозуміння. Київ 2017». Після закінчення офіційної частини у Наводницькому парку Києва відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку ООН. Привітати своїх колег до України завітали представники іноземних громадських ветеранських організацій миротворців, учасники миротворчих місій та операцій, представники оборонних відомств. У Києві зустрілись представники з Бельгії, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Ізраїлю, Камеруна, Латвії, Лівану, Норвегії, США, Польщі, Нідерландів та Франції. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять українців, що загинули під час виконання службових обов’язків у складі миротворчих операцій Організації Об’єднаних Націй. Вперше, разом з Почесною вартою Президентського полку, урочистою ходою біля пам’ятного знаку ООН пройшли юні миротворці нашого міста. Поспілкувалися діти з в.о. Координатора системи ООН в Україні, Головою Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) пані Джованною Барберіс та президентом Міжнародної асоціації “Солдати миру” Лораном Аттар-Байру.
Далі за програмою передбачалося відвідування національної академії внутрішніх справ. Учасники форуму мали можливість відвідати Музей МВС України, де на основі документів та архівних матеріалів, мали можливість прослідкувати шлях становлення української поліції, на власні очі побачити колекції нагород, холодної та вогнепальної зброї, форменого одягу поліції країн світу, а також ознайомитись з музейною експозицією історії участі українських правоохоронців у світовому миротворчому русі.
15 липня у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України та Національному музеї історії України відбулася конференція , на якій кожна із делегацій мала можливість розповісти про роботу ветеранського руху, соціальний захист ветеранів у їх країнах. Присутніх ознайомили з історією та сьогоденням українських миротворців. Показали як де і в яких умовах готуються українські блакитні шоломи, у яких миротворчих місіях перебувають зараз.
Програма форуму була дуже насичена, діти відвідали також Національний історико-архітектурний музей “Київська фортеця”, де розпочала роботу експозиція “25 років в операціях із підтримання миру та безпеки”, присвячена Дню українських миротворців. В експозиції представлено понад 200 автентичних експонатів — форма одягу, головні убори, документи, нагороди та спорядження українських миротворців, фотографії тощо. Після обіду всі учасники форуму відвідали алею Героїв Небесної Сотні та Будинок профспілок на Євромайдані, прослухали розповідь про трагічні сторінки історії нашої країни під час Революції Гідності, поклали квіти до могил загиблих.
Закінчився форум екскурсією на Андріївський узвіз, де учасники форуму могли придбати різну сувенірну продукцію на пам’ять та чудовою прогулянкою на теплоході по Дніпру. У вільний час діти мали можливість відвідати гідропарк та поласувати виробами фірми «Рошен».
Юні миротворці отримали незабутні враження від відвідування форуму, відвідали багато історичних місць, спілкувалися з іноземними делегаціями. Мовою спілкування на форумі була англійська, і дуже приємно, коли представники інших країн відмітили, що не очікували від наших дітей такого рівня знань англійської мови.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь