0
(0)

Яйце — всесвітньо поширений символ зародження життя. В міфологіях багатьох народів саме з яйця виникає світ. Також яйце часто символізує переродження, воскресіння, оскільки з нього — яке виглядає неживим, зрештою виходить жива істота. На теренах України культові яйця знайдені в похованнях скіфів, у Східному Криму (IV ст. до н. е.). Знахідки писанок у Києві та Новгороді засвідчують, що вони використовувалися як обереги-брязкальця: всередину порожньої шкаралупи клався камінець. Подібні брязкальця — поширений предмет, призначений відганяти звуком злі сили. Керамічні писанки відомі в давньоруських поселеннях від XI ст. Знахідки давніх писанок пов’язані зі звичаями закопувати яйця на ниві задля врожаю, чи класти їх у поховання з метою вшанувати батьків і дідів, або отримати від них заступництво. З часом писанки стали виключно великоднім атрибутом, який, послаблюючи первісне релігійне значення, зберіг естетичне.Писанка вважається найпродуктивнішим видом українського мистецтва XIX ст., оскільки розписані яйця масово виготовлялися на кожен Великдень.
Є чотири основних види розписаних великодніх яєць: крашанка, крапанка, дряпанка і писанка.
Зазвичай, господині фарбують яйця до Великодня за допомогою харчових барвників, які продаються нині чи не в кожному магазині. Прихильники ж натуральності й природності, роблять це так, як колись робили ще наші прабабусі — за допомогою лушпиння цибулі, березового листя, соків овочів тощо. Але, якщо ввімкнути трішки фантазії, то звичайну крашанку можна перетворити на справжній шедевр.
Всі методи розфарбовування яєць чудові, але найбільше простий та доступний для дітей ріного віку, оздоблення їх серветками, та бумагою . Це екологічно й оригінально. Цей метод декупажу сподобається і дорослим, і особливо діткам. Декор із великодніх яєць своїми руками — це чудовий спосіб створити святковий настрій у домі та можливість проявити свої творчі здібності. Ваші малюки будуть пишатися тим, що змогли допомогти вам у підготовці до свята. Жодних дорогих та специфічних матеріалів для такого декупажу не потрібно, все знайдеться під рукою.
Керівник гуртків Гільфанова Н.А. пропонує вихованцям онлайн заняття “Декупаж великодніх яєць”.


Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь