5
(1)

Слизняк великий звичайний – Limax maximus

Довжина тіла в русі може перевищувати 10 см. На світлому фоні (сіруватому, жовтувато-сірому) досить хаотично розташовані численні темні плямки. Вздовж тіла зазвичай тягнеться декілька пар темних смуг. На відміну від попереднього виду, краї підошви світлі, а мантія плямиста. Оселяється переважно поблизу людини: в парках, садах, підвалах тощо.

Довідка, цікаві факти
Arion lusitanicus (Mabille, 1868) або Arion vulgaris (Moquin-Tandon, 1855) — слизняк роду Arion родини Arionidae, групи легеневих, класу черевоногих наземних молюсків. Інвазивний вид, що з середини 20 століття поширився майже по всій Європі. Вважається серйоним шкідником як у садівництві так і у сільському господарстві.  Говорячи про Arion lusitanicus варто зазначити, що до першої половини XX століття ці слизні були поширені лише в межах Піренейського півострова. За іншою версією – це іспанський слизняк точне походження якого – невідоме. Найбільш ймовірними місцями його походження вважається Португалія, північна Іспанія або Франція. Втім, існує таксономічна невизначеність щодо цього виду. Вважається, що перші інвазивні види, які почали поширюватись на території цетральної Європи було помилково визначено як A. lusitanicus (Mabille, 1868). Проте оригінальні описи вказують, що це різні види. Наразі ці дві назви використовуються як синоніми.

Керівник гуртка Богомолова О.А., підготувала відео про слизняка великого звичайного.


Як боротися? Поради досвідчених городників
У боротьбі із цими шкідниками досвідчені городники часто прибігають до використання різного роду приманок і пасток:
– Слимаки небайдужі до кисломолочних продуктів. Увечері стару дошку змащують кефіром або кислим молоком і укладають в якомусь вологому місці на два камені змащеною стороною вниз. Вранці під дошкою буде навала слимаків, яких можна легко знищити.
– Хороший ефект дають пивні пастки. Обрізану пляшку ПЕТ або просто стару глибоку чашку вкопують врівень з грунтом поблизу культурних рослин. Увечері всередину заливають пиво (або фруктовий сік), але не по самі вінця пастки. За ніч на запах в пастку потрапляє чимало слимаків, що падаючи всередину тонуть.
– Слимаків привертає кукурудзяна мука.Її часто насипають в скляні банки, які кладуть на бік поруч із захищеними рослинами. Слимаки не змусять себе довго чекати і “збіжаться” в банку.
– Як пастка може також служити шкірка з половинок грейпфрутів. У них потрібно зробити невеликі отвори і розставити по грядках. Під грейпфрутові «купола» за ніч на запах неодмінно наб’ються слимаки.
– Щоб слизням було важко або взагалі неможливо рухатися у напрямку до культурних рослин, грунт під культурами обсипають підручними абразивами та подразниками – кавовою гущею, золою, тютюновим попелом, крейдою, подрібненими яєчними шкарлупками та сіллю.Втім,  найбезпечнішим і «екологічно чистим» методом зменшення чисельності цих головоногих ненажер залишається ручне збирання. Слизні, як правило, проявляють високу активність у вечірні години, коли виповзають з укриттів поласувати нашою городиною.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь