0
(0)

Вже другий рік  підряд на передодні Різдва керівники гуртків Гламозда Наталя Володимирівна  та Борчук Валентина Іванівна  проводять майстер –клас для своїх вихованців, для педагогів по виготовленню ляльки-мотанки, павуки з соломи, дідуха.
Все це – атрибути українського Різдва.  Ніяких Дідів морозів і Снігурочок. Коза йде – Новий рік веде!  В народі кажуть: хто на свята погладить козу – здоров’я  набереться на цілий рік.
На передодні Різдва – саме час в’язати солом’яних дідухів. На свята в них поселяються душі предків, які оберігатимуть всю сім’ю. Навчитися плести з соломи може кожен. Головний секрет – матеріал треба зібрати вчасно..
Зовсім не ялинка, а солом’яний павук був символом нового року в українському селі. Вважається, що павук з нічого може створити для себе цілий всесвіт. А значить і така ось прикраса принесе в дім достаток і шастя.
Є така легенда, що колись давно наш світ виткав павук. Напевно, якась доля правди в цьому є, адже протягом століть наші предки робили з соломи чудових павуків, вішали їх у своїх оселях і вірили, що це приносить щастя й оберігає їхні домівки.
Учасники  майстер-класу  дізналися, яке значення і сакральний зміст вкладався у цю ажурну конструкцію. Найдревнішою формою павука є куля. Павуки у формі кулі символізували сонце, їх виготовляли за часів язичеських вірувань. Солом’яних павуків вішали над дитячою колискою, адже він дуже легкий і рухливий і своїм безперервним рухом утихомирює і заспокоює, гармонізуючи простір. Також він був оберегом від злих духів і символом домашнього затишку. Перед Різдвом його вішали в будинку і вірили, що він буде весь рік відлякувати нечисту силу.
Вірите у це чи ні – справа Ваша, але те, що підвішений павук обертається в ту чи іншу сторону, повільно чи швидше, в залежності від того, хто стане під ним – це факт.
Кожен учасник майстер-класу отримав набір ретельно зрізаних та висушених соломинок жита (жито – життя!) потрібного розміру. Далі під керівництвом майстра всі почалими  плести павучків. Хтось  сплів свого першого павучка, а хтось, у кого є навики, чудового великого сімейного павука
У будь-якому разі як сам процес, так і результат принесли всім учасникам майтер-класу  величезне задоволення.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь