0
(0)

27 січня 2018р. вихованці гуртків ПНВО «Юні миротворці» та «Джура» (керівники Барановський В.І. та Галецька Н.К.) відвідали Меморіал жертвам Голокосту на мікрорайоні Жовтневому, а також пам’ятник 500 розстріляним 5 серпня 1941 року єврейським дітям.
Діти уважно слухали розповідь керівників гуртків про події, які відбувалися протягом 1941 – 1944 рр. в нашому місті та поклали іграшки до пам’ятника загиблим дітям.
Крім того було завершено пошуково-дослідницьку роботу. Комісією з розслідувань злочинів нацистських загарбників в Кам’янці-Подільському виявлено 7 місць поховань євреїв. Шість місць відомо, а ось про сьоме інформації практично не існує. В архівних документах ми знайшли свідчення командира шуцманської роти капітана Залоги, який був активним учасником репресій фашистів в нашому місті. Саме він вказує, що перший розстріл (4000 євреїв) відбувся 28 серпня 1941 року в районі Біланівки. Завдяки спогадам жителів вулиці Білановецька Набережна 85 та 93 ми змогли не тільки знайти місце розстрілу, а ще й місце, де знаходилося гетто – територія колишнього Хімічного (Силікатного) інституту (зараз індустріальний коледж), яка була обмежена вулицями Зеленою (Шмідта) та Свято-Юріївською.

Наскільки цей пост був корисним?

Натисніть на зірку, щоб оцінити!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цей пост.

Від admin

Залишити відповідь